Увага!


Ви завітали на застарілу версію нашого сайту.
Радимо скористатись сучасною, зручною та оноволеною версією.


Перейти на нову версію сайту!
Нова версія сайту!
28 травня 06:00
Час відправлення
28 травня 21:30
Час повернення
ПОДОРОЖ ВІДБУЛАСЬ
28 травня 2022р.
740 UAH
800 UAH
Залишити відгук

Незнане Поділля

Тип: Екскурсійні мандри, Замки, Фотоподорожі
Буде підкорено: 450 км.

Незнане Поділля відкриється перед нами у стародавньому містечку Сатанів. Тут - курортний клімат та цілюща мінеральна вода, найстаріша в Європі синагога і є врейський цвинтар, печерний монастир і лісовий парк ведмедів. А ще ми побуваємо на єврейському кладовищі в Сатанові, яке більше нагадує парк символічних скульптур, а у древньому Меджибожі загадаємо бажання на могилі цадика. Не оминемо увагою і Меджибізький замок - знаменитий Білий лебідь Поділля.

Відповідальний:
Андрій Рибачок
(096)882-50-33
Супроводжуюча:
Ірина Басенко
(096)912-07-50
Про подорож Програма подорожі Транспорт Правила Обговорення

Маршрут подорожі
Вінниця

Сатанів

Меджибіж

Про подорож

Сатанів.

На крутому лівому березі Збруча, біля підніжжя Товтрової гряди, лежить містечко Сатанів. Сюди від Дністра тягнеться Траянів вал, насипаний за часів завоювання Дакії римським імператором Траяном на початку ІІ століття нашої ери.

Свого часу сатанівські укріплення мало чим поступалися кам'янецьким.  Але 1831 городяни активно підтримали Польське повстання. Після облоги та кривавого штурму царські війська захопили місто, а щоб мешканцям "впрєдь нє павадно било бунтовать" вали, що оперізували Сатанів, зрили. Мури та оборонні вежі розібрали. Лише головну браму, колишній гордий символ незалежності та вольності міста, карателі залишили неушкодженою. Мабуть, аби покепкувати над городянами. Бо яка користь з неприступної могутньої брами, коли довкола немає мурів? Ця, збудована ще XV століття брама, стоїть й досі, до того ж майже у первісному стані. 

За якусь півсотню метрів від міської брами стоїть найсправжнісінький (звичайно ж, теж старовинний) водяний млин. До того ж діючий! А це, у наші часи, вже само по собі дивовижа. Поряд з брамою височіє ще одна давня споруда Сатанова. Такі ж товстелезні стіни, порослі мохом та лишайниками камені, вузькі гарматні та мушкетні бійниці. Але це зовсім не одна з вцілілих міських оборонних веж, як можна подумати з першого погляду. Це - ...найстаріша в Європі синагога.

Те, що вона нагадує мініатюрний замок, не дививина. Тоді багато культових споруд мали ще й оборонну функцію. У повоєнні роки в синагозі облаштували зерносховище. Зараз же вона оздоблена червоним деревом та багатим важким декором, сповненим символізму. 

Ще у Сатанові є руїни замку, від якого залишилася лише західна стіна та три вежі.  Найзагадковіша з них - Кругла. Вона датована 2ст. н.е. і стоїть посеред території замку. Замок був збудований Сєнявськими, але Кругла стояла ще до того. Її бійниці, навіть, пристосовані ще для стрільби з луків, а не вогнепальної зброї.

Також заслуговує уваги Троїцький православний монастир.

Розташований на околиці Сатанова Троїцький православний монастир мальовничо розкинувся на високій горі, що височіє над Збручем. Зовні він майже не відрізняється від сусіднього замку. Тільки крита оцинкованим залізом брамна вежа та абсолютно сучасні маківки на дзвіниці засвідчують, що це діючий об'єкт. Монастир з'явився у часи Батиєвої навали. Його першими мешканцями стали печерські монахи, котрі втікли з роззореного Києва. Як і годиться всякому поважаючому себе монастирю, спочатку він був печерним.

Печери ці збереглася й досі. Час не пошкодував ані церкви, ні монастиря. Першими тут "приклали руку" австро-угорські війська, які 4 серпня 1914 року піддали його жорстокому артобстрілу. Але довершили руйнацію комуністи. Спочатку вони двічі закривали монастир, але цього їм виявилося мало. У 60-х роках монастир перетворили на ...каменярню. Було розібрано фортечні (товщиною понад 2 метри!) мури, що оперізували монастир, знято другий, та частково зруйновано перший поверх центрального корпусу, зруйновано верхні яруси та дуже красивий барочний портал брамної вежі. Видобуте каміння пішло на будівництво ...корівників.

«Парк хижаків «Арден» 

Унікальний парк серед лісу поблизу джерел з мінеральними водами, де створено максимально природні умови для лікування та реабілітації і подальшого проживання у природніх умовах ведмедів, вовків, лисиць та інших тварин. Завдяки цікавій екскурсії  ви дізнаєтесь про види та походження звірів, їхні звички, особливості харчування та пізнаєте багато таємниць Сатанівського лісу.

Не втручаючись у життя звірів в умовах дикого лісу, ви мандруватимете майже кілометровим  оглядовим мостом-галереєю, що височіє над лісовою територією, та з п'ятиметрової висоти зможете побачити, як граються ведмедики з мамою – ведмедицею, як тихо скрадаються вовки по лісових стежках; помилуєтесь граціозними сарнами та прудкими лисичками, спостерігатимете за старими ведмедями-велетнями, вовчими зграями,  поведінкою звірів у природніх умовах.

Зараз тут перебуває 27 ведмедів та 11 вовків. Нещодавно сюди перевезли ведмедів-"переселенців" з харківського зоопарку Фельдмана, тож у заповіднику - поповнення: троє бурих та один гімалайський ведмідь.

У гості до "Білого лебедя"

Меджибізький замок, або як його ще називають "Білий Лебідь" — друга за популярністю фортеця Хмельницької області (після Кам'янець-Подільської). 
Замок і сьогодні виглядає дуже велично. Високі стіни, башти, балкони, прикраси верхівок споруд, контрфорси - все це і тепер вражає. За давніх часів Меджибіж лежав на стику двох татарських шляхів: Чорного шляху і Кучманського шляху. Ось чому часті набіги татарських орд змусили власників Меджибожа, Сенявських, побудувати могутню фортецю. Під час будівництва вдалося не тільки максимально використовувати природні умови для посилення її оборонних можливостей, а й органічно вписати громіздке спорудження в навколишній ландшафт.

Меджибізька фортеця побудована на мисі, утвореному двома річками Буг і Божок, які зливаються тут, тому замок має форму подовженого трикутника, що своїм кінцем лежить між з'єднанням двох річок.
Музей голодомору
На території фортеці окрім споглядання фортифікаційної спадщини, вартим увагу є Музей Пам'яті жертв Голодомору на Хмельниччині 1932-1933 років, який справляє величезне психологічне враження.

Музей можна назвати унікальним з кількох причин. По-перше, відкритий у 2008 році, він став першим подібним в Україні. По-друге, він суттєво відрізняється від традиційних музеїв. Адже головна роль тут відведена не архівним документам і старожитностям (звісно, вони тут теж присутні), а мистецькому оформленню. Тут все підпорядковано єдиному задуму: не просто показати, що в Україні (в тому числі і на Хмельниччині) був голодомор і загинуло стільки-то людей, а що проти українців було здійснено злочин, і злочин цей страшний. Тут оживають цифри, і відразу стає зрозуміло масштаби трагедії. Якщо на папері 10 млн жертв – це велика цифра, але все-таки цифра, то у музеї кожна деталь підсилює цю цифру, робить її моторошною і кричущою. 

Окопище. Бешт. Загадування бажань.
У Меджибожі похований засновник хасидидизму – Баал Шем Тов, або просто Бешт і саме цей факт робить відомим Меджибіж на весь єврейський світ, а відповідно й на весь світ взагалі, адже євреї є всюди. Точно відомо, що Бешт прославився (і не лише серед євреїв), як цілитель, який рятував заклинаннями та амулетами, який проповідував нове вчення й мав велику групу учнів та послідовників. І досі до його могили їдуть тисячі паломників будь якої віри сповідання, аби написати на папірці прохання про здоров'я або загадати бажання, яке обов'язково здійсниться (перевірено на власному досвіді супроводжуючого організатора) і залишити його в мавзолеї. 

* програма може змінюватись та доповнюватись організаторами виключно з  метою  її  покращення:)

Харчування

Сніданок: заїжджаємо на заправку з хот-догами

Плануємо невеличкий пікнік у мальовничій місцині Сатанова - візьміть їжу з собою. 

Ввечері заїдемо на рибний базарчик у Летичеві, де можна буде купити копчену рибу з собою та перекусити смачними ікорними котлетками. УВАГА!

Друзі, ми запроваджуємо можливість не втратити свої кошти в разі захворюваня на COVID-19 або введення обмежень на подорожі пов'язаних із пандемією.

Якщо у Вас виявлено COVID-19 на період мандрівки, ми повернемо кошти у розмірі 90% або перенесемо в повному обсязі на подорож після вашого одужання. Для підтвердження потрібно пред'явити позитивний ПЛР тест.

В разі, якщо запланована подорож не може відбутись по причині обмежень, введених урядом або іншими уповноваженими органами, ми повернемо або перенесемо кошти у повному обсязі, на вибір учасника. Виключенням є послуги придбані в третіх контрагентів (наприклад квитки на літак, потяг), які повертаються або переносяться в межах правил, визначених даними контрагентами (авіакопаніями, укрзалізницею).

В будь якому разі, при перших підозрах на коронавірус, будь ласка, звертайтесь до Організаторів. Навіть якщо Ви просто контактували, чи тести не виявляють вірусу, або у Вас є інші причини по яким Ви не можете здійснити подорож:

- ви маєте можливість перепродати свої місця на подорож із особисто вами визначеною сумою знижки (Жовта валіза) і ми вам в цьому всіляко посприяємо;
- на вашому місці можуть поїхати рідні, близькі, друзі, які не контактували з хворою людиною та не мають ознак хвороби.

Організаційний збір


Учасники Клубу 740 UAH
Новачки 800 UAH

ДІТЯМ ДО 12-ти років знижка 10%

Нагадуємо, що в Тур-Клубі діє система авансів, для підтвердження бронювання місць достатньо внести аванс в сумі 30% від величини орг. збору. Решту коштів потрібно здати не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду.   Аванс є гарантією бронювання за Вами місця та фіксацією величини орг. збору на момент його здачі. Повернення авансу можливе не пізніше 18 травня

Стати Учасником Клубу та отримати Клубну картку можна безкоштовно після третьої подорожі із нашим Тур-Клубом, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Кожен Учасник Клубу має право зареєструвати  ще одного Учасника по Клубній ціні або зареєструвати двох Учасників, якщо сам не бере участі у подорожі.

Орг. збір включає:

 • проїзд у комфортабельному автобусі;
 • екскурсія в Сатанові;
 • екскурсія в Меджибожі;
 • страхування;
 • 24/7 організаторської підтримки;

Додатково оплачується:

 • вхідний квиток до Меджибіжського замку: дорослі, пенсіонери - 50грн, студенти, діти - 20грн, учасники бойових дій - безкоштовно (пільгові ціни діють при наявності посвідчень);
 • харчування;
 • вхід у парк диких тварин - 100 грн дорослі, діти 6-14 р. - 50 грн, до 6 р. - безкоштовно.;

Програма подорожі


Субота 28 травня :
06:00 - 06:00 Збір в карманчику, навпроти центрального автовокзалу посадка в автобус.
10:00 - 12:00 Приїжджаємо в Сатанів, оглядова екскурсія: брама, вежа, руїни замку, синагога, Свято-Троїцький монастир.
12:00 - 13:00 Обід-пікнік у мальовничому місці, п'ємо мінеральну водичку "Збручанську" з джерела
13:00 - 14:00 Екскурсія парком хижаків "Арден"
14:30 - 15:00 Похід на старовинний водяний млин (на виробництво)
15:00 - 17:00 Переїзд до Меджибожа
17:00 - 18:00 Вечірня екскурсія територією замку
18:00 - 19:00 Загадуємо бажання на могилі єврейського цадика
19:00 - 19:00 Вирушаємо у Вінницю. Дорогою робимо зупинку на рибному ринку в Летичеві. Час зупинки 20 хв.
21:30 - 21:30 Орієнтовний час повернення у Вінницю.

Транспорт

 • Volvo 35
1 вільних місць із 35

312925211713951
3230262218141062
33
34272319151173
35282420161284
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.