Нова версія сайту!
15 серпня 08:00
Час відправлення
15 серпня 22:00
Час повернення
ПОДОРОЖ ВІДБУЛАСЬ
15 серпня 2020р.
480 UAH
520 UAH
Залишити відгук

Перлини Вінниччини

Тип: Екскурсійні мандри
Буде підкорено: 410 км.

Давайте разом мандрувати рідним краєм! На нас чекають розкішні палаци та прекрасні маєтки, що нагадують казкові замки, чудова природа та чисте повітря! Ми побачимо архітектурні перлини області: панський маєток Бжозовських в Соколівці, прекрасну садибу Собанських у Верхівці та український "Білий дім" в Чорномині. А також відвідаємо музей всесвітньо відомого вченого у Заболотному. Тож збираємо рюкзаки та вирушаємо вперед за пригодами!

Відповідальна:
Наталія Примак
(098)322-05-38
Про подорож Програма подорожі Транспорт Правила Відгуки Обговорення

Маршрут подорожі
Вінниця

Немирів

Тульчин

Чорномин

Верхівка

Соколівка

Заболотне

Вінниця

Про подорож

Панський маєток в Соколівці

Однією з найцікавіших пам’яток Вінниччини є панський маєток у селі Соколівка, що сховалось крижопільському бездоріжжі. Точніше не сам маєток, а його брама. З кованими решітками, бійницями, караульними нішами та шатровим дахом з флюгером.

На сьогодні в Соколівці майже повністю зберігся комплекс резиденції Бжозовських, огороджений потужним муром з декількома брамами та декоративними башточками. Свій перший маєток Фелікс Бжозовський збудував у Соколівці на початку XVIII сторіччя. Перший будинок згорів, і йому на заміну звели нову будівлю в більш класичному стилі. Одноповерхова прямокутна будівля прикрашена хіба що портиком з чотирма тосканськими колонами

Пізніше, у середині ХІХ століття, син Фелікса, Кароль Бжозовський добудував до старого будинку нову палацову будівлю. Новий двоповерховий палац також вийшов дуже скромним: з прикрас були лише пілястри та чотири балкончики по краях, від яких збереглися лише кронштейни.

До комплексу садиби також входять два скромних садибних будинки та господарські приміщення: офіціна, комора, льодовня, будинок управляючого. Маєток оточує парк з розкішною альтанкою.

Казкова садиба у Верхівці

Садиба Собанських має вигляд казкового замку, що не поступається багатьом європейським красою та величчю. Побудований комплекс був в 1890-х роках. Цей палац дуже добре зберігся, оскільки тут розміщується місцевий сільськогосподарський коледж, який стежить за всією територією і доглядає по мірі своїх можливостей.

Польські аристократи Собанські викупили Верхівці у відомого графа Потоцького і почали там будівництво великої резиденції. У селі було закладено не тільки палац, але й парк площею в 30 га. Створювався він за проектом майстра Кроненберга, а дерева для нього привозили із Західної Європи та різних куточків України. 

Величезну двоповерхову будівлю побудували в стилі необароко. Палац розділено на два внутрішніх обсяги з коридорною системою планування. Прикрашають його дві вежі. Фасади будівлі різні, з елементами декору доричного ордера і бароковими архітектурними деталями. На території парку відмінно збереглася альтанка, є дві стайні, господарські будівлі, навіть будинок для челяді. Цікаві також в’їзні ворота з високою кам’яною стіною.

Український Білий дім у Чорномині

Чорноминський палац, розташований у Вінницькій області, приваблює туристів своєю подібністю до Білого дому в США. Історична та архітектурна пам’ятка потребує реконструкції, але досі має величний вигляд. Споруда знаходиться на пагорбі, тому її добре видно здалеку.

Палац був побудований на початку 19 століття. Ходять чутки, що при будівництві використовувалися креслення американського особняка, побудованого у Вашингтоні. Але між цими двома будинками є як подібність, так і відмінності.

Актовий зал з висотою стель близько 15 метрів дійсно нагадує Овальний кабінет у Вашингтоні. Більш правдоподібним поясненням є те, що обидва будинки були виконані в дуже модному тоді палладіанським стилі.

До слова сказати, італієць Франц Карлович Боффо, який побудував цей особняк, згодом став головним архітектором Одеси і автором знаменитої Потьомкінських сходів .

Звичайно, цей особняк, як і багато історичні пам`ятники, потребує реставрації, але він все ще зберіг свою минулу пишність і монументальність. При найближчому розгляді можна відчути дух тієї епохи. У стінах особняка сьогодні розташовується середня школа.

Музей видатного лікаря у Заболотному

На Вінниччині, в Крижопільському районі, розташований дуже цікавий об’єкт – Музей Данила Заболотного. Відвідувачі, які тут уже побували, кажуть, що заклад просто чудовий, і навіть не віриться, що функціонує він у звичайному невеличкому селі. 

До наших днів збереглася столітня глинобитна хата під соломою, де у 1866 році народився майбутній лікар у сім'ї селянина-кріпака. Це житло на дві кімнати з коморою, які були поширені серед селян у позаминулому столітті. У хаті збережено інтер’єр, який був за життя Данила Кириловича – його особисті речі та речі дружини. Все залишили в незайманому вигляді: книги й меблі, капелюх і мікроскоп. 

Лікар став надзвичайно відомим ще за життя завдяки вивченню таких смертельних для людства хвороб як чума, холера, дифтерія. Він першим випробував вакцину від холери на собі. Також Заболотний став першим, хто провів масове щеплення проти дифтерії у Подільській губернії. Причому за власний рахунок. Перед тим випробовувавши вакцину на собі. Завдяки Заболотному також став відомим цикл поширення чуми, якого лікарі не могли зрозуміти до того протягом багатьох років. 

Зверніть увагу

Мандрувати ми будемо на комфортабельному автобусі туристичного класу.  Однак, якщо зараз для вас є важливим можливість дотримання дистанції, або ви просто звикли подорожувати автомобілем, а не автобусом – не проблема. Ми залюбки зустрінемось з вами вже в першому пункті призначення. У разі якщо Ви добираєтесь до місця початку екскурсійної програми самостійно, ми змінусуємо вам вартість проїзду. За деталями звертайтесь до Організаторів.

Харчування:

Друзі, якщо не встигнете пснідати, то запасайтесь із дому бутербродами, термосами з чаєм, питною водою та іншими смаколиками. Ми зможемо замовити комплексний обід в ресторані Крижополя (орієнтовна вартість 100 грн, вказуйте під час реєстрації) Меню уточнюється.
 УВАГА!

Друзі, ми запроваджуємо можливість не втратити свої кошти в разі захворюваня на COVID-19 або введення обмежень на подорожі пов'язаних із пандемією.

Якщо у Вас виявлено COVID-19 на період мандрівки, ми повернемо кошти у розмірі 90% або перенесемо в повному обсязі на подорож після вашого одужання. Для підтвердження потрібно пред'явити позитивний ПЛР тест.

В разі, якщо запланована подорож не може відбутись по причині обмежень, введених урядом або іншими уповноваженими органами, ми повернемо або перенесемо кошти у повному обсязі, на вибір учасника. Виключенням є послуги придбані в третіх контрагентів (наприклад квитки на літак, потяг), які повертаються або переносяться в межах правил, визначених даними контрагентами (авіакопаніями, укрзалізницею).

В будь якому разі, при перших підозрах на коронавірус, будь ласка, звертайтесь до Організаторів. Навіть якщо Ви просто контактували, чи тести не виявляють вірусу, або у Вас є інші причини по яким Ви не можете здійснити подорож:

- ви маєте можливість перепродати свої місця на подорож із особисто вами визначеною сумою знижки (Жовта валіза) і ми вам в цьому всіляко посприяємо;
- на вашому місці можуть поїхати рідні, близькі, друзі, які не контактували з хворою людиною та не мають ознак хвороби.

Організаційний збір


Учасники Клубу 480 UAH
Новачки 520 UAH

ДІТЯМ ДО 12-ти років знижка 10%

Нагадуємо, що в Тур-Клубі діє система авансів, для підтвердження бронювання місць достатньо внести аванс в сумі 30% від величини орг. збору. Решту коштів потрібно здати не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду.   Аванс є гарантією бронювання за Вами місця та фіксацією величини орг. збору на момент його здачі. Повернення авансу можливе не пізніше 05 серпня

Стати Учасником Клубу та отримати Клубну картку можна безкоштовно після третьої подорожі із нашим Тур-Клубом, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Кожен Учасник Клубу має право зареєструвати  ще одного Учасника по Клубній ціні або зареєструвати двох Учасників, якщо сам не бере участі у подорожі.

Орг. збір включає:

 • проїзд у комфортабельному автобусі;
 • екскурсійний супровід;
 • 24/7 організаторської підтримки;

Додатково оплачується:

 • особисті витрати;
 • комплексний обід - 100 грн (за бажанням);

Програма подорожі


Субота 15 серпня :
08:00 виїзд з карманчика навпроти Центрального автовокзалу
10:30 - 12:00 Прибуття у Верхівку, екскурсія садибою Собанських та прогулянка парком.
13:00 - 14:00 Переїзд до маєтку Бжозовських в Соколівку, екскурсія садибою.
14:30 - 15:30 час на обід в закладах Крижополя
16:00 - 17:00 Відвідаємо музей видатного вченого у Заболотному та дізнаємось більше про його досягнення
18:00 - 19:00 відвідаємо маєток Чарномського в селищі Чорномин, робимо спільне фото на згадку біля "Білого дому" та вирушаємо додому
22:00 час прибуття вказано орієнтовно - все залежатиме від нашої організованості та стану доріг.

Транспорт

 • Бус 20 місць
2 вільних місць із 20

171411852
181512963
191
2016131074
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Відгуки з попередніх подорожейЧорна Юлія Анатоліївна
Перлини Вінничини (15 вересня 2018р.)
Подорож була дуже цікава. Ці чарівні палаци і дуже гарні парки. Дякую,організатору Наталі,що ознайомила,з такими Перлинами Вінничини,про які Я раніше навіть і не чула.


Панасюк Руслана Сергіївна
Перлини Вінничини (23 червня 2018р.)
Щиро дякуємо за таку поїздку! Вкотре переконуєшся, що стан доріг у нас просто у жахливому стані! Все ж хочеться подякувати за організацію поїздки в такі місця, бо мало хто знає про існування таких палаців і садиб у Вінницькій області! Не у Львівській, Тернопільській чи сусідній Хмельницькій, а у нас, на Вінниччині! Треба їхати і бачити таке, бо хтозна, може через 20 років цих будівель не стане зовсім (для прикладу палац в Ободівці 25 років тому ще мав хоч якісь збережені обриси від колишньої своєї величі, а зараз стоїть пусткою із кількох розвалин, і заріс кущами та деревами :(
Вдячна, що до кожного з таких місць Наталя знайшла екскурсоводів - якась така щирість цих сільських мешканців, простота їхня, бажання показати що так далеко від обласного центру є от такі перлини - памятки архітектури державного значення - все це додавало задоволення від поїздки.
Хочу запропонувати що до даної поїдки ще можна додати палац Четвертинських в сусідньому з Антополем Комаргороді.
Хотілось би побачити ще поїздки до таких палаців - Палац Ігнатія Вітославського в Чернятині (Жмеринський район), Палац графа Ксідо у Хмільнику, Палац Мерінга у Старій Прилуці, палац в Малії Ростівці (Оратівський район), Палац Ланге в Нападівці (Липовецький Район). Хоч багато уже палаців стоїть у руїнах, але якісь деталі таки можна розгледіти. Чого варте здоблення садиби цукрозаводчика Нафтана Когана у Вищеольчедєві.

Окремо хочу сказати за майстерність водія, який віртуозно маневрував на дорозі, яка (повтрюсь) у жахливому стані. Але ми - Бідняжки, нам море, пардон, розбиті дороги - по коліна)))


Журбенко Александр Александрович
Перлини Вінничини (23 червня 2018р.)
Экскурсия интересная, но второй раз не поеду. Устал головой с потолком маршрутки целоваться из-за качества дорог. А дурдом был прикольный, понравились комнаты для пыток и сестра глав. хозяйка, которая зазывала приезжать: И тебя вылечат и меня вылечат))


Голій Світлана Миколаївна
Перлини Вінничини (23 червня 2018р.)
В автобусі чисто,акуратно,але не зручні спинки сидіння.Водій -зосереджений,уважний,надійний дякуємо за безпечну їзду
Організато Наталя доброзичлива,щира,дбайлива
Звісно подорож нам сподобалась,цікаві місця але нажаль будівлі-палаци запущені,але це питання не до вас.Окрема подяка людям які там працюють і намагаються своїми силами підтримувати стан споруд,певна річ втрачаються декоративність оздоблень.Природа дуже гарна,насолоджувались нею.Було б непогано почути більше історичних фактів. Загалом,дякуємо Бедняжкам за активний суботній відпочинок. До нових подорожей


Шуляк Олена Артурівна
Перлини Вінниччини (15 серпня 2020р.)
Я дуже задоволена цією подорожжю,бо відкрила для себе ще один дальній куточок нашої Вінничини з її красою,з її історією,з її людьми,які будували такі гарні маєтки і розбивали чудові парки,і виробництво у них було,і все і всі працювало,шкода,що весь цей налагоджений механізм загинув в ході революції і становлення радянської влади,а то що не зруйнували тоді, руйнується зараз,бо нікому немає діла,щоб зберегти всі ці маєтки.Вибачте,це в мене наболіло,коли бачу всі ці обдерті стіни,зруйновані фасади і фронтони,ще пройде не так багато часу і вся ця краса зовсім зникне ,тому спішить побачити незвідану Вінничина,поки є на що дивитися.
Подорож дуже цікава,але ,як завжди , бракувало часу,а я так хотіла відвідати підземелля палацу і піднятися на вежу.Вже писала не раз і ще раз пишу-треба раніше стартувати в подорож,щоб було більше часу для засипання в кожну шпаринку.
Що до організації подорожі все було чудово,Юна молодець,все було чітко і ясно.
Окреме дякую водієві Михайлу,якій виконував фігури вищого пілотажу,щоб безпечно довести всіх по дуже жахливих дорогах.
Подорожуйте з Бідняжками рідним краєм і ви відкриєте для себе багато нового і цікавого)))Анонім
Перлини Вінничини (23 червня 2018р.)
Добрый день. Общее впечатление - разное. Первое - это поклониться людям, которые работают в Антополе, за их заботу о людях, которые попали в беду и поддержании усадьбы в отличном состоянии. Второе, спасибо Бедняжке за тур. Есть пожелание к Бедняжке, в дороге мы проезжали через разные населённые пункты, было хорошо услышать от гида, что-нибудь интересное про эти места, а не ехать по 2 часа в тишине. Жалко водителя и автобус, дороги ужасные.


Ромашкіна Олена Анатоліївна
Перлини Вінничини (15 вересня 2018р.)
Поїздка дуже сподобалась. Щиро дякую Наталії Примак за розроблений маршрут та її дивовижний ентузиазм щодо створення подорожей теренами Вінниччини! Завдяки турклубу Бідняжка ми змогли побувати у віддалених районах області та помилуватися красою розкішних у свій час палаців, подихати свіжим повітрям старовинних парків та відчути атмосферу цих маєтків! Окремий респект водієві, який незважаючи на ями на дорогах, спритно та безпечно довозив нас на обєкти, в тому числі на бонусний літак у с.Високе (друзі, хто не був там, рекомендую :))


Червинская Наталия Ростиславовна
Перлини Вінничини (23 червня 2018р.)
Привіт усім! Нарешті зібралась написати відгук про чудову поїздку Перлини Вінниччини, і так для усіх, хто хоче пересвідчитись в тому, що наша рідна область багата на визначні місця, шедевральні паятки архітектури та надзвичайно гарні пейзажі їхати обовязково!!! Під час поїздки ми побували в місцях про які я особисто навіть не чула, а вони повірте варті того, щоб туди їхали туристи!!! Величезна вдячнічність організатору Наталі за те що віднайшла такі дива і відкрила їх для нас!!! З мінусів поїздки можна назвати мабуть лише один це дороги, вони дійсно жахливі, однак погані дороги забудуться, а враження від поїздки залишаться!!!)


Анонім
Перлини Вінничини (23 червня 2018р.)
Познайомились зі справжніми перлинами Вінничини:чарівні польські палаци, які є діючими сучасними закладами;чудові парки, любязні екскурсоводи.Ми шукаємо дива далеко, а вони-зовсім поруч. Мій онук-другокласник також в захваті від побаченого. Крилатий вислів:Кожне містечко-столиця, кожна людина-король імпонує цій поїздці. Особлива подяка гідові Наталі, щира і позитивна!


Костюк Людмила Йосипівна
Перлини Вінниччини (15 серпня 2020р.)
15.08 відбулась поїздка " Перлини Вінниччини". Було дуже цікаво. Організатор, мега позитив!! Група- чудова!! Юна, бажаю тобі всього найкращого!! Поїздка 12 балів.


Більше відгуків про наші поїздки >>


Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.